ÚPRAVNY VODY A FILTRACE

TVRDOST VODY

Tato vlastnost je způsobena přítomností rozpustných solí, především vápníku a hořčíku (Ca+Mg). Koncentrace těchto dvou prvků rozhoduje o úrovni celkové tvrdosti vody, což souvisí se vznikáním usazenin (tyto dva prvky snadno krystalizují). Proces změkčování spočívá v odstranění z vody prvků způsobujících tvrdost vody – vápníku (Ca) a hořčíku (Mg).
Změkčování spočívá ve filtrování vody pomocí speciální náplně nazývané jako iont-vyměnitelná pryskyřice. Ve změkčovači se používá vysoce výkonná ionexová pryskyřice. Po upravení určitého množství vody se náplň podrobuje procesu čištění – tzv.regeneraci.

Mapa tvrdosti vody v ČR

Mapa tvrdosti vody ČR

Výhody plynoucí z upravené vody

Přednosti měkké vody

Používáme-li měkkou vodu po změkčovačích, chráníme topná zařízení a rozvody proti kotelnímu kameni a sanitární armaturu proti usazeninám. Navíc chráníme domácí elektrické spotřebiče proti zničení a nárůstu spotřeby elektrické energie. Díky procesům změkčování splňujeme požadavky výrobců kotlů na kvalitu napájecí vody. chráníme proti praskání trubek, zajišťjeme příslušný průtok vody v rozvodech (tlak a intenzita průtoku).

Víte, že…

… používáním měkké vody spotřebujeme dokonce o 60% méně detegentů, díky čemuž šetříme a chráníme životní prostředí? Navíc můžeme snížit výdaje na topení dokonce o 20%.

Díky měkké vodě je prádlo čistější a sametově hebké, bez nutnosti používání změkčujících přípravků. Měkká voda lépe vyplachuje zbytky pracího prášku, díky čemuž je vyprané prádlo příjemnější na dotek a zbavené senzibilizujících látek. Naše oblíbené oblečení si určitě déle zachová krásné, intenzivní barvy. Měkká voda způsobuje, že pokožka je hedvábně hladká a jemná. Koupel v takové vodě je skutečným zážitkem. Vlasy jsou hydratované a mají krásný, hedvábný lesk.
Měkká voda je zárukou dokonalé čistoty bez nutného používání velkého množství mycích přípravků, které mohou vysušovat a dráždit pokožku.